Często zadawane pytania dotyczące Fypryst Combo

Co zawiera Fypryst Combo i do czego służy?

Fypryst Combo zawiera fipronil, który jest skuteczny przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom. Ten aktywny składnik jest jedną z najlepiej przebadanych klinicznie cząsteczek i jest znany z dużego marginesu bezpieczeństwa. Fypryst Combo oprócz fipronilu zawiera również S-metopren, który jest inhibitorem wzrostu, skutecznym przeciwko stadiom rozwojowym pcheł. Hamuje rozwój jaj i larw, a tym samym zapobiega dalszemu zakażaniu środowiska leczonych zwierząt.

Jak działa Fypryst Combo?

Fypryst Combo jest roztworem do nakrapiania i jest nakładany na suchą skórę szyi między łopatkami zwierzęcia. Po podaniu produkt rozprowadza się równomiernie po całej powierzchni ciała. Roztwór jest wchłaniany przez skórę, przechowywany w gruczołach łojowych, skąd uwalniania się w sposób ciągły przez 4 tygodnie na sierść i skórę leczonego zwierzęcia. Tam dochodzi do kontaktu pasożyta z substancją czynną, co doprowadza do jego zabicia.

Czy Fypryst Combo można stosować u zwierząt ciężarnych i karmiących

Preparatem Fypryst Combo można leczyć zwierzęta ciężarne i karmiące. W przypadku karmiących kotek skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Czy mogę używać Fypryst Combo dla szczeniąt i kociąt?

Roztwór do nakrapiania Fypryst Combo można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodni i masy ciała 2 kg oraz kociąt powyżej 8 tygodni o masie ciała 1 kg. Zapytaj swojego lekarza weterynarii o produkt dostępny w sprayu, który może być stosowany dla szczeniąt i kociąt od 2 dnia życia.
Fypryst Combo jest również dostępny dla fretek od 6 miesiąca życia.

Czy woda wpływa na skuteczność Fypryst Combo?

Roztwór do nakrapiania Fypryst Combo jest wchłaniany przez skórę i nie jest wypłukiwany przez deszcz i wodę. Jednak, aby osiągnąć maksymalny efekt, nie należy kąpać pupila dwa dni po aplikacji, a potem nie częściej niż raz w tygodniu.

Jak często należy stosować Fypryst Combo?

Fypryst Combo chroni leczone zwierzę przez 4 tygodnie. Ochrona przed kleszczami jest konieczna przez cały sezon aktywności kleszczy, czyli do czasu spadku temperatury poniżej 4 °C. Pchły są aktywne przez cały rok, dlatego zaleca się całoroczną ochronę.

Który Fypryst Combo powinienem wybrać dla swojego zwierzaka?

Fypryst Combo jest dostępny w czterech wariantach dla psów i jednym dla kotów i fretek. Wybierz odpowiedni produkt dla swojego psa, biorąc pod uwagę jego masę ciała. Zważ psa przed zakupem produktu. Zawsze używaj całej zawartości pipety o odpowiednim stężeniu dla jednego zwierzęcia. Nie używaj jednej pipety dla kilku zwierząt. Dzielenie zawartości jednej pipety dla kilku zwierząt nie zapewni odpowiedniej ochrony. Stosując lek w ten sposób nie osiągniemy zamierzonego celu.

Leczyłem mojego zwierzaka Fypryst Combo, ale nadal widzę pchły w moim domu. Czemu?

Inwazja pcheł to złożony problem i należy się z nim kompleksowo uporać. Zwykle inwazję pcheł udaje się wyleczyć w ciągu trzech miesięcy. W tym czasie dorosłe pchły rozwiną się z jaj, które znajdowały się w zakażonym otoczeniu na początku leczenia. Z tego powodu należy podawać swojemu pupilowi Fypryst Combo raz w miesiącu, przez co najmniej trzy miesiące z rzędu. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i dbaj o czystość środowiska życia zwierzaka. Więcej informacji w zakładce Pchły.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych zagrożeń lub działań niepożądanych, skontaktuj się z lekarzem weterynarii.