Na co działa lek Ataxxa?

Lek zabija kleszcze, pchły i ich larwy. Potwierdzono również działanie repelencyjne na kleszcze, komary i muchy piaskowe. Więcej o kleszczach pchłach i wszach możesz przeczytać na dedykowanych stronach.

Dla jakich gatunków przeznaczony jest lek Ataxxa?

Psy powyżej 7 tygodnia życia i wadze powyżej 1,5 kg.

Nie stosować u kotrów

Jak działa lek Ataxxa?

Po podaniu roztwór do nakrapiania rozprowadza się po całym ciele zwierzęcia. Lek utrzymuje się na skórze i włosach przez co najmniej cztery tygodnie. Jest skuteczny w kontakcie z pasożytem, co oznacza, że zabija pasożyty po kontakcie z substancją czynną na skórze lub włosach. Pasożyty wchodzą w kontakt z lekiem, zanim zdążą ugryźć zwierzę. Ostatnio wykazano, że działa odstraszająco na kleszcze1, komary i muchy piaskowe. Ataxxa to pierwszy wybór dla psów, które spędzają dużo czasu na łonie natury.

Jak należy stosować lek Ataxxa?

Zaleca się stosowanie leku wieczorem. Upewnij się, że pies stoi nieruchomo. Lek należy aplikować zgodnie z masą ciała psa. U psów o masie ciała poniżej 10 kg należy rozsunąć sierść między łopatkami, aż będzie widoczna skóra. Następnie przyłóż końcówkę pipety do skóry i kilkukrotnie mocno ściśnij, aby opróżnić zawartość pipety. U psów o masie ciała powyżej 10 kg lek nanieś równomiernie na cztery miejsca na grzbiecie od łopatki do nasady ogona. W każdym miejscu rozsuń sierść, tak żeby była widoczna skóra. Przyłóż końcówkę pipety do skóry i ściśnij, aby wydobyć całą zawartość pipety. Nie należy dotykać psa po podaniu leku, zaczekaj do czasu, aż miejsce podania wyschnie.

Magiczne sztuczki dla skutecznej i bezpiecznej ochrony przeciw kleszczom, muchom piaskowym i komarom!

Działanie odstraszające leku Ataxxa!

Lek działa odstraszająco na kleszcze, komary i muchy piaskowe. Pasożyty te są wektorami śmiertelnych chorób, które mogą zagrozić Twojemu psu. Dzięki tej właściwości leku szkodliwe owady będą omijać Twojego psa szerokim łukiem – zapewniając mu bezpieczeństwo przed ich ukąszeniami.

Lek jest dostępny w czterech stężeniach. Użyj odpowiedniej pipety w zależności od masy ciała psa.

Masa ciała psa Tabletki
≤ 4 kgAtaxxa 0,4 ml
4–10 kgAtaxxa 1 ml
10–25 kgAtaxxa 2,5 ml
25–40 kgAtaxxa 4 ml
>40 kg2 pipety o różnej mocy

Źródła:

  1. Charakterystyka Produktu Leczniczego Weterynaryjnego
  2. McMahon C, Kröber T, Guerin PM. Testy in vitro na repelenty i środki odstraszające kleszcze: różne efekty produktów podczas testowania z atraktantem lub bodźcami zatrzymanymi. Med Weterynarz Entomol 2003; 17:370-8.
  3. Romi R, Peragallo M, Sarnicola G i in. Impregnacja umundurowania permetryną jako środek ochrony personelu pracującego narażonego na kontakt ze stawonogami krwiożernymi. Annali di igiene: medicina Preventiva e di comunita 1977; 9 (4): 313–9.
  4. Instytut Medyczny. Wojna w Zatoce i zdrowie: tom. 2. Insektycydy i rozpuszczalniki. Waszyngton, DC: National Academies Press, 2003; 57-63.
  5. https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/111008/WHO_DCO?sequence=1

Aktualne Ulotki Informacyjne Ataxxa znajdziecie Państwo na stronie internetowej pod podanym linkiem.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych zagrożeń lub działań niepożądanych, skontaktuj się z lekarzem weterynarii.